100 национални туристически обекта

ТОМБОЛА НА НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ 100 НАЦИОНАЛНИ ТУРИСТИЧЕСКИ ОБЕКТА 2018

Изтеглена бе Петдесет и първата томбола на Националното движение

 „Опознай България – 100 национални туристически обекта

 

На 9 ноември от 13 часа в Залата на Министерство на младежта и спорта бе теглена Петдесет и първата томбола на Националното движение  „Опознай България – 100 национални туристически обекта. Гости на събитието, организирано и проведено от БТС, бяха заместник-министърът на Министерство на културата Румен Димитров, който е председател на Националния координационен съвет на движението и Андрей Панайотов от Министерство на младежта и спорта, който е член на съвета. Присъства и изпълнителният секретар на БТС Зорница Радонова.

ЧЕСТИТО НА ПЕЧЕЛИВШИТЕ!

БЪЛГАРСКИЯ ТУРИСТИЧЕСКИ СЪЮЗ

СПИСЪК НА НЕПОЛУЧИЛИ НАГРАДИ ОТ  51 -та ТОМБОЛАТА НА НАЦИОНАЛНОТО ДВИЖЕНИЕ 100 Национални туристически обекта  – марки 2018 г.

ГОЛЯМАТА НАГРАДА - ДАЧИЯ "САНДЕРО" СПЕЧЕЛИ

12. Димчо Славчев Славов – гр.Бургас

 

1.Калоян Трифонов Йовчев – гр.Варна – туристически сак

2.Наталия Радева Ковачева – гр.Пловдив – туристически сак

3.Кристиан Ромилов Ковачев – гр.Пловдив – туристически сак

4.Емили Емилова Нестерова – гр.София – туристически сак

5.Деница Юриева Димитрова – гр.Варна – туристически сак

6.Константина Стоянова Стоянова – гр.Варна – туристически сак

9.Никола Богданов Златанов – гр.Пловдив – туристически сак

10.Димитър Илиев Пищронов – гр.Пловдив – туристически сак

11.Ася Димитрова Спанурова – гр.Пловдив – туристически сак

13.Мария Димитрова Веселинова – гр.София – туристически сак

14.Васил Веселинов Веселинов – гр.София – туристически сак

15.Каору Йошимито – Япония – гр.Варна – туристически сак

16.Силвия Иванова Харкова – гр.София – туристически сак

17.Марина Николаева Младенова – гр.Видин – туристически сак

22.Светослав Лозанов Каменов – гр.Видин – туристически сак

24.Николай Христов Ингилизов – гр.Пловдив – туристически сак

25.Иван Славчев Петров – гр.Стара Загора – туристически сак

26.Вероника Николаева Николова – гр.София – туристически сак

28.Надя Русева Милкова – гр.София – туристически сак

29.Никула Славова Ташева – гр.София – туристически сак

30.Атанас Гошев Тодоров – гр.София – туристически сак

31.Янислав Василев Бързачки – гр.София – туристически сак

32.Андрей Борисов Бъчваров – гр.София – туристически сак

33.Надка Валентинова Кирилова – гр.София – туристически сак

34.Александър Добромиров Георгиев – гр.София – туристически сак

39.Даниел Михайлов Харизанов – гр.София – туристически сак

40.Мариета Юлиянова Петрова – гр.Търговище – туристически сак

41.Мартина Димова Митева – гр.Добрич – туристически сак

42.Мариана Иванова Костадинова – гр.Добрич – туристически сак

43.Георги Митев Димов – гр.Добрич – туристически сак

44.Веселин Георгиев Митев – гр.Добрич – туристически сак

59. Георги Веселинов Митев – гр.Добрич – туристически сак

60.Димитър Стаматов Тамахкяров – гр.Бургас – туристически сак

61.Христо Антонов Кукурузов – гр.Карлово – туристически сак

62.Александър Александров Ишмериев – гр.Ямбол – туристически сак

63.Доброслава Димитрова Попова – гр.София – туристически сак

64.Павлина Василева Райчева – гр.София – туристически сак

65.Адриан Рангелов Радулов – гр.София – туристически сак

66.Христо Бойчев Боев – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна – туристически сак

67.Бояна Христова Боева – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна – туристически сак

69.Иван Пейчев Генов – ТД“Средногорец“ – гр.Чирпан – туристически сак

70.Иван Христов Тодоров – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас – туристически сак

71.Андрей Манолов Манолов – ТД“Ален мак“ – гр.Поморие – туристически сак

72.Димо Георгиев Димов – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас – туристически сак

73.Пенка Станкова Димова – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас – туристически сак

88. Пламен Йорданов Дафинкичов – гр.Монтана – туристически сак

 

 

 СПИСЪК НА НЕПОЛУЧИЛИ НАГРАДИ ОТ  51 -та ТОМБОЛАТА НА НАЦИОНАЛНОТО ДВИЖЕНИЕ 100 Национални туристически обекта  – печати 2018 г.

 

ГОЛЯМАТА НАГРАДА - ДАЧИЯ "ЛОГАН" СПЕЧЕЛИ

68.Иван Обрешков Обрешков – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

 

1.Христо Пенев Желев – гр.София - цитропреса

2.Калоян Трифонов Йовчев – гр.Варна - тостер

3.Наталия Радева Ковачева – гр.Пловдив – филтрираща кана

4.Кристиан Ромилов Ковачев – гр.Пловдив - пасатор

5.Петър Иванов Савчев – гр.Враца – филтрираща кана

6.Елена Найденова Савчева – гр.Враца – декантер за вино

7.Емил Иванов Нестеров – гр.София - цитропреса

8.Маргарита Рангелова Николова – гр.София – филтрираща кана

9.Зорница Велинова Нестерова – гр.София – ел. кана

10.Надя Иванова Кожухарова – гр.София – к-т огнеоп. съд

11.Иванка Зафирова Кожухарова – гр.София – филтрираща кана

12.Ивелин Велинов Нестеров – гр.София – декантер за вино

13.Емили Емилова Нестерова – гр.София - пасатор

14.Ивайло Христов Терзиев – гр.Харманли – ел. кана

15.Димчо Славчев Славов – гр.Бургас – купа за плодове

16.Емануил Христов Христов – гр.Силистра – филтрираща кана

17.Борис Ивайлов Писанов – гр.София - к-т огнеоп. съд

18.Ивайло Борисов Писанов – гр.София – декантер за вино

19.Евелина Емануилова Христова – гр.София - цитропреса

20.Василка Костадинова Станимирова – гр.София - пасатор

21.Владимир Илиев Давидов – гр.София – ел. кана

22.Цветелина Миткова Давидова – гр.София - тостер

23.Иван Дончев Кабаджов – гр.Пловдив – филтрираща кана

24.Катя Костадинова Кабаджова – гр.Пловдив – сервиз за вино

25.Дончо Иванов Кабаджов – гр.Пловдив – купа за плодове

26.Габриела Желева Христова – гр.Поморие – ел. кана

27.Маия Методиева Маринова – гр.Горна Оряховица – филтрираща кана

28.Марин Атанасов Маринов – гр.Горна Оряховица - тостер

29.Анна Тодорова Карамихова – гр.Пирдоп - пасатор

30.Деница Юриева Димитрова – гр.Варна - цитропреса

31.Константина Стоянова Стоянова – гр.Варна - пасатор

34.Никола Богданов Златанов – гр.Пловдив – филтрираща кана

35.Димитър Илиев Пищронов – гр.Пловдив – ел. кана

36.Ася Димитрова Спанурова – гр.Пловдив - тостер

37.Мария Димитрова Веселинова – гр.София ф. кана

38.Васил Веселинов Веселинов – гр.София - цитропреса

39.Михаела Пламенова Ночева – гр.София – ел. кана

40.Тони Бориславов Христов – гр.Враца – филтрираща кана

41.Евелин Емилова Нинова – гр.Враца – купа за плодове

42.Николина Иванова Драганова – гр.София - тостер

43.Кирил Петров Драганов – гр.София – филтрираща кана

44.Цветина Миткова Димитрова – гр.Пловдив - тостер

45.Юлиян Красимиров Колев – гр.София – цитропреса

46.Каору Йошимито – гр.Варна – ел. кана

47.Дамян Росенов Димитров – гр.София – декантер за вино

48.Атанас Иванов Бърдарев – гр.София – ел. кана

49.Елена Стоянова Иванова – гр.София - цитропреса

50.Тони Валериев Владимиров – гр.София – ел. кана

51.Красимира Радева Радева – гр.Гълъбово – филтрираща кана

52.Мата Пенева Радева – гр.Гълъбово – купа за плодове

53.Ради Желязков Радев – гр.Гълъбово - тостер

54.Станимир Петков Петров – гр.София - цитропреса

55.Полина Горанова Димитрова – гр.София - пасатор

56.Янко Георгиев Стефанов – гр.София - цитропреса

57.Биляна Карамфилова Младенова – гр.Видин – филтрираща кана

58.Цветомир Николаев Младенов – гр.Видин – сервиз за вино

59.Николай Маринов Младенов – гр.Видин – купа за плодове

60.Марина Николаева Младенова – гр.Видин - тостер

76.Мая Кирилова Стоянова – гр.Добрич – ел. кана

77.Йордан Иванов Георгиев – гр.Силистра – филтрираща кана

78.Златослав Николаев Филипов – гр.Плевен – купа за плодове

79.Валентин Николаев Филипов – гр.Плевен – к-т огнеопорен съд

80.Светослав Лозанов Каменов – гр.Видин – филтрираща кана

81.Станислав Георгиев Почекански – гр.София - цитропреса

85.Божидар Антонов Иванов – гр.София – декантер за вино

86.Николай Павлов Павлов – ТД“Родни простори“ – гр.Елхово – филтрираща кана

87.Румяна Атанасова Павлова – ТД“Родни простори“ – гр.Елхово – декантер за вино

88.Павлин Николаев Павлов – ТД“Родни простори“ – гр.Елхово – купа за плодове

89.Влайко Мирчев Мирчев – ТД“Родни простори“ – гр.Елхово – к-т огнеоп. съд

90.Йоанна Енчева Димитрова – ТД“Родни простори“ – гр.Елхово - тостер

91.Кирил Пенчев Пенев – гр.Габрово - тостер

92.Николай Христов Ингилизов  - гр.Пловдив – ел. кана

93.Пламен Славчев Петров – гр.Стара Загора – филтрираща кана

94.Пенка Пенева Стефанова – гр.Лясковец- пасатор

95.Пенка Кирилова Пенева – гр.Габрово – ел. кана

96.Юлиюна Колева Пенчева – гр.Трявна – сервиз за вино

97.Борислав Николаев Бонев – гр.Трявна - пасатор

98.Елена Костадинова Пръвчева – гр.София– филтрираща кана

99.Николай Иванов Пръвчев – гр.София – декантер за вино

100.Явор Николаев Пръвчев – гр.София - пасатор

101.Калина Николаева Пръвчева – гр.София - тостер

102.Евгения Цветанова Габровска-Матеева – гр.Шумен – филтрираща кана

103.Росен Димитров Матеев – гр.София – ел. кана

104.Вероника Николаева Николова – гр.София - цитропреса

107.Надежда Константинова Банджакова – гр.София – филтрираща кана

108.Иван Димитров Дамянов – гр.София - цитропреса

109.Надя Русева Милкова – гр.София – филтрираща кана

110.Никула Славова Ташева – гр.София - цитропреса

111.Илза Атанасова Тодорова – гр.София – филтрираща кана

112.Георги Найденов Гочев – гр.Пловдив - тостер

113.Боян Боянов Асенов – гр.София – филтрираща кана

117.Атанас Гошев Тодоров – гр.София - цитропреса

118.Десислава Любомирова Теофелова – гр.София - цитропреса

119.Мартин Благоев Миладинов – гр.София – тостер

120.Вероника Милчева Блидова – гр.София - цитропреса

121.Кристина Здравкова Георгиева – гр.Ямбол – филтрираща кана

122.Стефани Валентинова Гочева – гр.Бургас – филтрираща кана

123.Каролина Валентинова Гочева – гр.Бургас - пасатор

124.Христо Димов Димов – гр.Айтос – декантер за вино

125.Пенка Енева Димова – гр.Айтос - тостер

126.Янислав Василев Бързачки – гр.София - цитропреса

127.Андрей Борисов Бъчваров – гр.София – тостер

128.Ани Иванова Иванова – гр.Пловдив – филтрираща кана

129.Иван Димитров Иванов – гр.Пловдив - цитропреса

130.Андрей Григоров Найденов – гр.София – филтрираща кана

131.Надка Валентинова Кирилова – гр.София - цитропреса

132.Александър Добромиров Георгиев – гр.София – филтрираща кана

133.Антоанета Руменова Захариева – гр.София - цитропреса

135.Емилиян Динев Стоянов – гр.Стара Загора - тостер

136.Александър Върбанов Янев – гр.Плевен – сервиз за вино

137.Весела Върбанова Янева – гр.Плевен - пасатор

138.Александър Иванов Георгиев – гр.Пловдив – ел. кана

143.Искра Иванова Назърова – гр.Кърджали – филтрираща кана

145.Даниел Михайлов Харизанов – гр.София - цитропреса

146.Невяна Димитрова Пройнова – гр.София - пасатор

147.Александър Михайлов Симов – гр.София – ел. кана

148.Петър Спасов Бонков – гр.Разлог – филтрираща кана

149.Людмил Станчев Тончев – гр.София – декантер за вино

150.Иванка Христова Тончева – гр.София - цитропреса

151.Милен Рангелов Илиев – гр.Монтана - тостер

152.Вергиния Иванова Дочева – гр.София – филтрираща кана

153.Яна Евстатиева Дочева – гр.София - цитропреса

154.Цветан Петров Цолов – гр.Радомир – филтрираща кана

155.Жанет Заркова Мъхова – гр.София - цитропреса

156.Мирослав Людмилов Тончев – гр.София – декантер за вино

157.Евстати Минков Дочев – гр.Троян – ел. кана

158.Мариета Юлиянова Петрова – гр.Търговище - тостер

159.Милко Георгиев Богданов – гр.Сопот – филтрираща кана

160.Мария Костадинова Богданова – гр.Сопот – тостер

161.Ася Валентинова Стоймирска – гр.Благоевград -  к-т огнеоп. съд

162.Добромир Тодоров Стоймирски –гр.Благоевград - тостер

163.Йонко Димитров Стоилов – гр.София – цитропреса

164.Деница Валентинова Гатева – гр.Ловеч – филтрираща кана

165.Пламен Йорданов Дафинкичов – гр.Монтана – пасатор

167.Калина Петрова Ризова – гр.София – ел. кана

168.Стефан Станчев Стефанов – гр.София - цитропреса

169.Силвия Валериева Галева – гр.София - циторопреса

170.Антон Димчев Стоичков – гр.София - пасатор

171.Иван Георгиев Панкев – гр.Пазарджик - тостер

172.Десислава Добромирова Герчева – гр.Шумен – филтрираща кана

173.Милена Добромирова Герчева – гр.Шумен – декантер за вино

174.Диана Стоянова Герчева – гр.Шумен - цитропреса

175.Александра Светлинова Чакърова – гр.Разград – сервиз за вино

176.Цветослава Цветанова Чакърова – гр.Разград – к-т огнеоп. съд

177.Светлин Стоянов Чакъров – гр.Разград - тостер

178.Мирослав Дионисиев Дионисиев – гр.Видин – ел. кана

179.Мартина Димова Митева – гр.Добрич – филтрираща кана

180.Мариана Иванова Костадинова – гр.Добрич – сервиз за вино

181.Георги Митев Димов – гр.Добрич – к-т огнеоп. съд

182.Веселин Георгиев Митев – гр.Добрич – ел. кана

183.Георги Веселинов Митев – гр.Добрич – декантер за вино

184.Виолета Бориславова Иванова – гр.София – филтрираща кана

185.Христо Иванов Иванов – гр.София – ел. кана

186.Калия Атанасова Пачова – гр.София - цитропреса

187.Павлинка Христова Младенова – гр.София – ел. кана

188.Димитър Стаматов Тамахкяров – гр.Бургас – филтрираща кана

189.Радина Радославова Белчева – гр.Полски Тръмбеш – ел. кана

190.Христо Антонов Кукурузов – гр.Карлово - тостер

191.Виолина Любомирова Теофилова – гр.София - пасатор

192.Николай Димитров Колев – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново – филтрираща кана

193.Стефан Касамаков – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново – к-т огнеоп. съд

194.Владимир Георгиев Вълчев – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново - тостер

195.Наташа Матеева Вълчева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново – филтрираща кана

196.Мая Вълчева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново - пасатор

197.Ивайла Ивайлова Минчева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново – сервиз за вино

198.Радост Иванова Минчева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново – купа за плодове

199.Румяна Пенчева Цонева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново – ел. кана

200.Атанаска Методиева Енева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново – филтрираща кана

201.Мартин Милев Дачев – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново - цитропреса

202.Красимир Кънчев – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново – декантер за вино

203.Полина Кънчева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново - цитропреса

218.Емилия Стоименова Барбова – гр.Дупница – ел. кана

219.Симеон Георгиев Йорданов – гр.София – филтрираща кана

220.Олеса Викторовна Йорданова – гр.София - цитропреса

221.Елеонора Симеонова Йорданова – гр.София - пасатор

222.Владислав Симеонов Йорданов – гр.София – ел. кана

223.Нонка Първанова Кръстева – гр.Перник - пасатор

224.Тони Венков Кръстев – гр.Перник – филтрираща кана

225.Александър Александров Ишмериев – гр.Ямбол – филтрираща кана

226.Доброслава Димитрова Попова – гр.София - цитропреса

227.Павлина Василева Райчева – гр.София - тостер

228.Пенка Стойчева Иванова – гр.Пловдив – ел. кана

229.Сава Иванов Иванов – гр.Пловдив - пасатор

230.Валентин Нестеров Василев – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна – филтрираща кана

231.Теодора Владимирова Тодорова – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна - цитропреса

232.Бранимир Пенчев Пенчев – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна - ел. кана

233.Деница Атанасова Атанасова – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора – филтрираща кана

234.Константин Неделчев Атанасов – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора - тостер

235.Георги Колев Колев – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора – ел. кана

236.Огнян Цветанов Велчев – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора – к-т огнеоп. съд

237.Станимира Стефанова Велчева – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора – сервиз за вино

238.Силвия Огнянова Велчева – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора - тостер

239.Николай Тодоров Колев – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора - цитропреса

240.Венелин Николов Николов – гр.София – ел. кана

241.Марийка Кирилова Николова – гр.София - цитропреса

247.Таня Атанасова Тодорова – ТД“Аида“ – гр.Хасково – ел. кана

249.Пепа Лалева Попова – гр.София - пасатор

250.Адриан Боянов Попов – гр.София - цитропреса

254.Владимир Павлинов Вълчев – ТД“Стратеш“ – гр.Ловеч – филтрираща кана

255.Биляна Генова Вълчева – ТД“Стратеш“ – гр.Ловеч – купа за плодове

256.Павлин Владимиров Вълчев – ТД“Стратеш“ – гр.Ловеч - цитропреса

259.Йорданка Георгиева Балисендичийска – гр.Ихтиман – ел. кана

260.Валентин Василев Георгиев – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна – филтрираща кана

261.Ирена Радева Георгиева – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна - тостер

262.Василена Валентинова Георгиева – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна – декантер за вино

263.Станимир Валентинов Георгиев – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна – к-т огнеоп. съд

264.Константин Людмилов Велев – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна - цитропреса

265.Гергана Драгомирова Пейкова – гр.София - тостер

266.Ана Драгомирова Пейкова – гр.София - пасатор

267.Михаела Драгомирова Пейкова – гр.София – декантер за вино

269.Стилиян Величков Стефанов – ТД“Приста“ – гр.Русе - цитропреса

270.Венцислав Веселинов Мирчев – гр.Тутракан – ел. кана

271.Виктория Александър Димитров – ТД”Шипка“ – гр.Пловдив – тостер

272.Магдалена Атанасова Пушкарева – ТД“Шипка“ – гр.Пловдив – сервиз за вино

273.Георги Алесандров Пушкарев –ТД“Шипка“ – гр.Пловдив – декантер за вино

274.Ивета Димитрова Апостолова – ТД“Шипка“ – гр.Пловдив – к-т огнеоп. съд

275.Мариана Желева Павлова – ТД“Шипка“ – гр.Пловдив - тостер

276.Вангелия Георгиева Иванова – ТД“Шипка“ – гр.Пловдив – купа за плодове

277.Иван Пейчев Генов – ТД“Средногорец“ – гр.Чирпан - цитропреса

278.Тодорка Кирчева Бонева – ТД“Средногорец“ – гр.Чирпан – филтрираща кана

279.Виолета Колева Колева – ТД“Средногорец“ – гр.Чирпан – сервиз за вино

280.Нецко Колев Колев – ТД“Средногорец“ – гр.Чирпан - цитропреса

281.Златина Иванова Колева – ТД“Средногорец“ – гр.Чирпан – к-т огнеоп. съд

282.Ангел Георгиев Колев – ТД“Средногориц“ – гр.Чирпан - тостер

283.Николай Димитров Стойменов – ТД“Осогово“ – гр.Кюстендил – ел. кана

284.Димитър Димитров Петров – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас – ел. кана

285.Иван Христов Тодоров – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас – филтрираща кана

286.Андрей Манолов Манолов – ТД“Ален мак“ – гр.Поморие – ел. кана

287.Димо Георгиев Димов – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас – ел. кана

288.Пенка Станкова Димова – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас – декантер за вино

289.Гергана Колева Христова – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас – филтрираща кана

290.Петя Петрова Петрова – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас - цитропреса

291.Димо Желязков Халачев – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас - декантер за вино

306. Елеонора Стоянова - гр. Шумен ТД "Мадарски конник" - тостер

СПИСЪК НА ЗЛАТНИ ЗНАЧКИ - ПЕЧАТИ МОЖЕ ДА ИЗТЕГЛИТЕ ОТ ТУК

 

СПИСЪК НА НЕПОЛУЧИЛИ НАГРАДИ ОТ  51 -та ТОМБОЛАТА НА НАЦИОНАЛНОТО ДВИЖЕНИЕ 100 Национални туристически обекта  – сребро 2018 г.

СРЕБРО ЗНАЧКИ

 

27. Надя Иванова Кожухарова – гр. София – декоративен свещник – тройка

169. Снежана Благоева Ценова – Благоевград – декоративен свещник – тройка

212. Калина Петрова Минова – гр. Враца – декоративен свещник – тройка

242. Яна Юлиянова Василева – гр. Варна – декоративен свещник – тройка

287. Мариана Николаева Пенева – гр. София – декоративен свещник – тройка

361. Стефка Рангелова Кабакова – гр. София – декоративен свещник – тройка

410. Деница Валентинова Гатева – гр. София – декоративен свещник – тройка

420. Митко Неделчев Димитров – с. Кичево – декоративен свещник – тройка

506. Даниел Ангелов Стойков – ТД „Трапезица – В . Търново – декоративен свещник – тройка

523. Петър Николаев Дучев – гр. Ямбол – декоративен свещник – тройка

557. Здравко Василев Танев – гр. Самоков – декоративен свещник – тройка

610 . Десислава Иванова Христова – ТД „Родни Балкани“ - Варна  – декоративен свещник –  тройка

660. Ивайло Петров Петров – ТД „Сърнена Гора“ – Стара Загора – декоративен свещник – тройка

876. Николай Валентинов Ениманев – ТД „Осогово“ – Кюстендил – декоративен свещник – тройка

916. Николай Петров – ТД „Мадарски конник - Шумен – декоративен свещник – тройка

СПИСЪК НА СРЕБЪРНИ ЗНАЧКИ

 

СПИСЪК НА НЕПОЛУЧИЛИ НАГРАДИ ОТ  51 -та ТОМБОЛАТА НА НАЦИОНАЛНОТО ДВИЖЕНИЕ 100 Национални туристически обекта  – бронз 2018 г.

БРОНЗОВИ ЗНАЧКИ

 

22.      Владимир Петков Стоянов – гр. София – декоративен свещник

94.      Виктория Лъчезарова Белева – гр. София – декоративен свещник

120.    Юлиян Иванов Симеонов – гр. София – декоративен свещник

168.   Алисия Илиева Илиева – гр. София – декоративен свещник

258.   Светослав Димитров Николов – гр. София – декоративен свещник

287.   Елена Атанасова Граматикова  - гр. София – декоративен свещник

870.   Пенка Янева Пенева – ТД „Родни балкани“  - Варна – декоративен свещник

928.   Иван Стоянов Добрев – ТД „Сърнена гора“ – Ст. Загора – декоративен свещник

1018. Никола Венелинов Койчев -ТД “ Орлово гнездо“ – Казанлък – декоративен свещник

1149. Тодор Костов Тодоров – ТД „Алеко1900“ – Нова Загора – декоративен свещник

1185. Наташа Макаой – ТД „Ален мак“ – гр. Бургас – декоративен свещник

СПИСЪК НА БРОНЗОВИ ЗНАЧКИ

 

ВАЖНО!!!

*Наградите ще се раздават до 13 януари 2019 г. включително в стая 518 в Централата на БТС, бул. Васил Левски № 75, 5-ти етаж.

Телефон за връзка: 0882966322.

*Регистрираните участници са за периода от 01.09.2017 г до 31.08.2018 г.

 

Движението е създадено през 1966 г. по инициатива на Българския туристически съюз. Основната му идея  е всеки турист да се запознае с най-хубавите и най-свидните за всеки българин планини, природни и исторически забележителности, музеи и паметници. Началото е поставено на Черни връх в планината Витоша. Още през следващата година през месец юли, на връх Мусала, първите призьори получават златните си значки. Днес в страната има над 8900 души носители на златни значки.

Движението се ръководи от Национален организационен комитет, в който са включени представители на всички институции, ведомства и организации, имащи отношение към движението.
През 2003 г. БТС съвместно с министъра на младежта и спорта Васил Иванов - Лучано  възроди движението “Опознай България – 100 национални туристически обекта”. Актуализиран бе списъкът на обектите, отпечатани бяха нови книжки, като старите продължават да са валидни. Националното движение не е прекъсвало през последните 13 години, макар и с 10 пъти по-малко на брой участници. От възстановяването на движението през 2003 г. до днес са се включили близо 80 хиляди нови участници. Отличията на движението “100 национални туристически обекта” са бронзова, сребърна и златна значка, придружена от грамота. Значките се дават на три етапа. При посещение на 25 обекта се връчва бронзова значка, а при 50 – сребърна. При посещение на стоте обекта се връчва златна значка. Всички носители на значки имат право на участие в ежегодната томбола с предметни награди, екскурзионни летувания, екскурзия в чужбина и др. Значките се връчват в Централния съвет на Българския туристически съюз, който се намира в сградата на Министерството на младежта и спорта. Книжки и карти могат да се закупят от БТС, Информационния център на БТС, туристическите дружества в страната, както и от почти всички обекти, включени в движението.

НД “Опознай България - 100 НТО” е една от най-престижните инициатива на БТС. То е най-популярното обществено движение и е емблематично за съюза, без аналог е не само у нас, но и в света. Досега милиони хора са се докоснали до многовековната богата история на България и до нейната неповторима природа. Има участници не само от България, но и от Германия, Русия, Франция, Дания, САЩ, Сърбия, Украйна. Уникалността на движението е в това, че то е многопластово, обхваща не само исторически, но и културни, природни и археологически забележителности. Към вече утвърдените обекти се включват нови, с което се дава възможност на участниците да имат по-голям избор при посещаване на забележителностите в страната ни.

100 НТО - Обекти

Банско

Пирин

с.Добърско

Мелник

Петрич

Благоевград

Сандански

Гоце Делчев

Несебър

Поморие

Обект номер:
Музей на солта

Бургас

Малко Търново

Созопол

Царево

Варна

Девня

Велико Търново

Обект номер:
11
Царевец
Обект номер:
11
Арбанаси

Свищов

Елена

Смолян

Обект номер:
83а
Планетариум

с.Момчиловци

Обект номер:
83б
с. Момчиловци

Родопи

Пампорово

Обект номер:
84а
връх Снежанка – Пампорово

Златоград

с.Широка Лъка

Мадан

Видин

Белоградчик

Враца

Мездра

Козлодуй

Габрово

с.Боженци

Трявна

Дряново

Добрич

Балчик

Каварна

Нос Калиакра

Кърджали

Кюстендил

с.Стоб

Ловеч

Луковит

с.Деветаки

Троян

Тетевен

с.Брестница

Берковица

Чипровци

Пазарджик

Панагюрище

Пещера

Батак

Велинград

Брацигово

Трън

Перник

Плевен

Пловдив

Перущица

Сопот

Обект номер:
43
Сопот – Женски метох

Карлово

Калофер

Асеновград

с.Бачково

с.Кръстевич

с.Старосел

Хисаря

Клисура

Разград

Исперих

Русе

Бяла

Силистра

с.Сребърна

Тутракан

Сливен

Котел

с.Жеравна

Нова Загора

София

Етрополе

Копривщица

с.Осеновлаг

Самоков

с.Белчин

Обект номер:
79а
с. Белчин - "Цари Мали Град"

Ботевград

Чирпан

с.Златна ливада

Стара Загора

Казанлък

Шипка

Търговище

Хасково

с.Мезек

Ивайловград

с.Александрово

Димитровград

Шумен

Обект номер:
95
Шумен – Томбул джамия

Плиска

с.Мадара

Велики Преслав

Ямбол

Елхово

Btsbg.org © 2018 All rights reserved