100 национални туристически обекта

Списък на регистрираните участниците за 2017/2018 г.  от томболата на Национално движение „ОПОЗНАЙ БЪЛГАРИЯ" - 100 Национални туристически обекта  – печати/ марки 2018 г.

Регистрираните участници са за периода от 01.09.2017 г до 31.08.2018 г.

 

УВАЖАЕМИ УЧАСТНИЦИ,

при неправилно изписано име, пропуснат участник и други допуснати неточности, моля сигнализирайте ни до 31.10.2018 г на  e-mail: bts [bts] sofia [hop] gmail [bts] com или на тел.:0882966322, 0882566777.

Сдружение "Български туристически съюз" Ви пожелава успех!

 

Списък на участниците на носителите на сребърни значки. Списъка може да бъде изгелен от тук

Списък на участниците на носителите на бронзони значки. Списъка може да бъде изгелен от тук

СПИСЪК НА УЧАСТНИЦИТЕ

РЕГИСТРИРАНИ В ТОМБОЛА 2017/2018 ГОДИНА

                                                                                                                ЗЛАТНИ ЗНАЧКИ - МАРКИ

1.Калоян Трифонов Йовчев – гр.Варна

2.Наталия Радева Ковачева – гр.Пловдив

3.Кристиан Ромилов Ковачев – гр.Пловдив

4.Емили Емилова Нестерова – гр.София

5.Деница Юриева Димитрова – гр.Варна

6.Константина Стоянова Стоянова – гр.Варна

7.Емил Алексиев Брънеков – гр.Ловеч

8.Людмила Иванова Брънекова – гр.Ловеч

9.Никола Богданов Златанов – гр.Пловдив

10.Димитър Илиев Пищронов – гр.Пловдив

11.Ася Димитрова Спанурова – гр.Пловдив

12.Димчо Славчев Славов – гр.Бургас

13.Мария Димитрова Веселинова – гр.София

14.Васил Веселинов Веселинов – гр.София

15.Каору Йошимито – Япония – гр.Варна

16.Силвия Иванова Харкова – гр.София

17.Марина Николаева Младенова – гр.Видин

18.Господинка Иванова Бижева – ТД“Еделвайс“ – гр.Плодив

19.Елена Георгиева Бижева – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

20.Николай Христов Добрев – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

21.Георги Константинов Ковачев – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

22.Светослав Лозанов Каменов – гр.Видин

23.Борис Кирилов Иванов – гр.София

24.Николай Христов Ингилизов – гр.Пловдив

25.Иван Славчев Петров – гр.Стара Загора

26.Вероника Николаева Николова – гр.София

27.Татяна Туракова – Словакия

28.Надя Русева Милкова – гр.София

29.Никула Славова Ташева – гр.София

30.Атанас Гошев Тодоров – гр.София

31.Янислав Василев Бързачки – гр.София

32.Андрей Борисов Бъчваров – гр.София

33.Надка Валентинова Кирилова – гр.София

34.Александър Добромиров Георгиев – гр.София

35.Петрана Николова Георгиева – гр.Дулово

36.Петър Цветков Ташев – гр.Ихтиман

37.Василка Николаева Берова – гр.Плевен

38.Цвятко Петров Ташев – гр.Ихтиман

39.Даниел Михайлов Харизанов – гр.София

40.Мариета Юлиянова Петрова – гр.Търговище

41.Мартина Димова Митева – гр.Добрич

42.Мариана Иванова Костадинова – гр.Добрич

43.Георги Митев Димов – гр.Добрич

44.Веселин Георгиев Митев – гр.Добрич

45. Цоньо Коев – гр. Габрво

46. Даниел Григоров Илиев – ТД Узана – гр. Габрово

47. Десислава Бисерова – гр. Габрово

48. Йоан Даниел Илиев – гр. Габрово

49.Съби Христов – гр. Габрово

50. Александър Василев – гр. Пловдив

51. Кристиан Василев – гр. Пловдив

52. Адриана Чинчева – гр. Пловдив

53. Янко Динков – гр. София

54. Владимир Данев – гр. Габрово

55. Мария Цонева Коева – гр. Габрово

56. Мариела Събева – гр. Габрово

57. Мартин Мартинов Еланджиев – гр. София

58. Нина Еланджиева – гр. София

59. Георги Веселинов Митев – гр.Добрич

60.Димитър Стаматов Тамахкяров – гр.Бургас

61.Христо Антонов Кукурузов – гр.Карлово

62.Александър Александров Ишмериев – гр.Ямбол

63.Доброслава Димитрова Попова – гр.София

64.Павлина Василева Райчева – гр.София

65.Адриан Рангелов Радулов – гр.София

66.Христо Бойчев Боев – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна

67.Бояна Христова Боева – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна

68.Найден Васков Найденов – гр.Тетевен  

69.Иван Пейчев Генов – ТД“Средногорец“ – гр.Чирпан

70.Иван Христов Тодоров – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас

71.Андрей Манолов Манолов – ТД“Ален мак“ – гр.Поморие

72.Димо Георгиев Димов – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас

73.Пенка Станкова Димова – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас

74. Петър Цонков Симов – гр. София

75. Десислава Руменова Симова – гр. София

76. Галина Любомирова Кирова – гр. София

77. Крум Георгиев Костадинов – гр. София

78. Николета Иванова Младенова – гр. София

79. Татяна Трайчева Станчева – гр. София

80. Асен Златев Ангелов – гр. София

81. Цветанка Кръстева Вангелова -  гр.София

82.Елена Кирилова Вангелова – гр.София

83.Христина Кирилова Вангелова – гр.София

84.Кирил Кирилов Вангелов – гр.София

85.Александър Благоев Натов – гр.Пазарджик

86.Веселина Благоева Натова – гр.Пазарджик

87.Росен Недялков Желязков – гр.Бургас

88. Пламен Йорданов Дафинкичов – гр.Монтана

 

СПИСЪК НА УЧАСТНИЦИТЕ

РЕГИСТРИРАНИ В ТОМБОЛА 2017/2018 ГОДИНА

 

ЗЛАТНИ ЗНАЧКИ - печати  

1.Христо Пенев Желев – гр.София

2.Калоян Трифонов Йовчев – гр.Варна

3.Наталия Радева Ковачева – гр.Пловдив

4.Кристиан Ромилов Ковачев – гр.Пловдив

5.Петър Иванов Савчев – гр.Враца

6.Елена Найденова Савчева – гр.Враца

7.Емил Иванов Нестеров – гр.София

8.Маргарита Рангелова Николова – гр.София

9.Зорница Велинова Нестерова – гр.София

10.Надя Иванова Кожухарова – гр.София

11.Иванка Зафирова Кожухарова – гр.София

12.Ивелин Велинов Нестеров – гр.София

13.Емили Емилова Нестерова – гр.София

14.Ивайло Христов Терзиев – гр.Харманли

15.Димчо Славчев Славов – гр.Бургас

16.Емануил Христов Христов – гр.Силистра

17.Борис Ивайлов Писанов – гр.София

18.Ивайло Борисов Писанов – гр.София

19.Евелина Емануилова Христова – гр.София

20.Василка Костадинова Станимирова – гр.София

21.Владимир Илиев Давидов – гр.София

22.Цветелина Миткова Давидова – гр.София

23.Иван Дончев Кабаджов – гр.Пловдив

24.Катя Костадинова Кабаджова – гр.Пловдив

25.Дончо Иванов Кабаджов – гр.Пловдив

26.Габриела Желева Христова – гр.Поморие

27.Маия Методиева Маринова – гр.Горна Оряховица

28.Марин Атанасов Маринов – гр.Горна Оряховица

29.Анна Тодорова Карамихова – гр.Пирдоп

30.Деница Юриева Димитрова – гр.Варна

31.Константина Стоянова Стоянова – гр.Варна

32.Емил Алексиев Брънеков – гр.Ловеч

33.Людмила Иванова Брънекова – гр.Ловеч

34.Никола Богданов Златанов – гр.Пловдив

35.Димитър Илиев Пищронов – гр.Пловдив

36.Ася Димитрова Спанурова – гр.Пловдив

37.Мария Димитрова Веселинова – гр.София

38.Васил Веселинов Веселинов – гр.София

39.Михаела Пламенова Ночева – гр.София

40.Тони Бориславов Христов – гр.Враца

41.Евелин Емилова Нинова – гр.Враца

42.Николина Иванова Драганова – гр.София

43.Кирил Петров Драганов – гр.София

44.Цветина Миткова Димитрова – гр.Пловдив

45.Юлиян Красимиров Колев – гр.София

46.Каору Йошимито – гр.Варна

47.Дамян Росенов Димитров – гр.София

48.Атанас Иванов Бърдарев – гр.София

49.Елена Стоянова Иванова – гр.София

50.Тони Валериев Владимиров – гр.София

51.Красимира Радева Радева – гр.Гълъбово

52.Мата Пенева Радева – гр.Гълъбово

53.Ради Желязков Радев – гр.Гълъбово

54.Станимир Петков Петров – гр.София

55.Полина Горанова Димитрова – гр.София

56.Янко Георгиев Стефанов – гр.София

57.Биляна Карамфилова Младенова – гр.Видин

58.Цветомир Николаев Младенов – гр.Видин

59.Николай Маринов Младенов – гр.Видин

60.Марина Николаева Младенова – гр.Видин

61.Атанас Борисов Манолов – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

62.Елена Георгиева Младенова – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

63.Бони Иванов Цоков – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

64.Стоян Иванов Рангелов – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

65.Петър Крумов Левов – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

66.Христина Запрянова Манева – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

67.Биляна Тодорова Тодорова – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

68.Иван Обрешков Обрешков – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

69.Деница Боянова Миленкова – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

70.Михаил Костадинов Дешев – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

71.Господинка Иванова Бижева – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

72.Елена Георгиева Бижева – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

73.Божидар Методиев Игнатов – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

74.Николай Христов Добрев – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

75.Георги Константинов Ковачев – ТД“Еделвайс“ – гр.Пловдив

76.Мая Кирилова Стоянова – гр.Добрич

77.Йордан Иванов Георгиев – гр.Силистра

78.Златослав Николаев Филипов – гр.Плевен

79.Валентин Николаев Филипов – гр.Плевен

80.Светослав Лозанов Каменов – гр.Видин

81.Станислав Георгиев Почекански – гр.София

82.Людмил Петров Петров – гр.Ботевград

83.Марияна Младенова Горгачева – гр.Ботевград

84.Борис Кирилов Иванов – гр.София

85.Божидар Антонов Иванов – гр.София

86.Николай Павлов Павлов – ТД“Родни простори“ – гр.Елхово

87.Румяна Атанасова Павлова – ТД“Родни простори“ – гр.Елхово

88.Павлин Николаев Павлов – ТД“Родни простори“ – гр.Елхово

89.Влайко Мирчев Мирчев – ТД“Родни простори“ – гр.Елхово

90.Йоанна Енчева Димитрова – ТД“Родни простори“ – гр.Елхово

91.Кирил Пенчев Пенев – гр.Габрово

92.Николай Христов Ингилизов  - гр.Пловдив

93.Пламен Славчев Петров – гр.Стара Загора

94.Пенка Пенева Стефанова – гр.Лясковец

95.Пенка Кирилова Пенева – гр.Габрово

96.Юлиюна Колева Пенчева – гр.Трявна

97.Борислав Николаев Бонев – гр.Трявна

98.Елена Костадинова Пръвчева – гр.София

99.Николай Иванов Пръвчев – гр.София

100.Явор Николаев Пръвчев – гр.София

101.Калина Николаева Пръвчева – гр.София

102.Евгения Цветанова Габровска-Матеева – гр.Шумен

103.Росен Димитров Матеев – гр.София

104.Вероника Николаева Николова – гр.София

105.Татяна Туракова – Словакия

106.Ирена Момчилова Осенска – гр.Ловеч

107.Надежда Константинова Банджакова – гр.София

108.Иван Димитров Дамянов – гр.София

109.Надя Русева Милкова – гр.София

110.Никула Славова Ташева – гр.София

111.Илза Атанасова Тодорова – гр.София

112.Георги Найденов Гочев – гр.Пловдив

113.Боян Боянов Асенов – гр.София

114.Христо Христозов Христозов – гр.Перник

115.Елена Никодимова Андонова – гр.Перник

116.Светлана Михайлова Манева – гр.Ямбол

117.Атанас Гошев Тодоров – гр.София

118.Десислава Любомирова Теофелова – гр.София

119.Мартин Благоев Миладинов – гр.София

120.Вероника Милчева Блидова – гр.София

121.Кристина Здравкова Георгиева – гр.Ямбол

122.Стефани Валентинова Гочева – гр.Бургас

123.Каролина Валентинова Гочева – гр.Бургас

124.Христо Димов Димов – гр.Айтос

125.Пенка Енева Димова – гр.Айтос

126.Янислав Василев Бързачки – гр.София

127.Андрей Борисов Бъчваров – гр.София

128.Ани Иванова Иванова – гр.Пловдив

129.Иван Димитров Иванов – гр.Пловдив

130.Андрей Григоров Найденов – гр.София

131.Надка Валентинова Кирилова – гр.София

132.Александър Добромиров Георгиев – гр.София

133.Антоанета Руменова Захариева – гр.София

134.Петрана Николова Георгиева – гр.Дулово

135.Емилиян Динев Стоянов – гр.Стара Загора

136.Александър Върбанов Янев – гр.Плевен

137.Весела Върбанова Янева – гр.Плевен

138.Александър Иванов Георгиев – гр.Пловдив

139.Маргарита Петрова Никова – гр.Перник

140.Петър Цветков Ташев – гр.Ихтиман

141.Василка Николаева Берова – гр.Плевен

142.Цвятко Петров Ташев – гр.Итиман

143.Искра Иванова Назърова – гр.Кърджали

144.Александър Валерив Нинов – гр.София

145.Даниел Михайлов Харизанов – гр.София

146.Невяна Димитрова Пройнова – гр.София

147.Александър Михайлов Симов – гр.София

148.Петър Спасов Бонков – гр.Разлог

149.Людмил Станчев Тончев – гр.София

150.Иванка Христова Тончева – гр.София

151.Милен Рангелов Илиев – гр.Монтана

152.Вергиния Иванова Дочева – гр.София

153.Яна Евстатиева Дочева – гр.София

154.Цветан Петров Цолов – гр.Радомир

155.Жанет Заркова Мъхова – гр.София

156.Мирослав Людмилов Тончев – гр.София

157.Евстати Минков Дочев – гр.Троян

158.Мариета Юлиянова Петрова – гр.Търговище

159.Милко Георгиев Богданов – гр.Сопот

160.Мария Костадинова Богданова – гр.Сопот

161.Ася Валентинова Стоймирска – гр.Благоевград

162.Добромир Тодоров Стоймирски –гр.Благоевград

163.Йонко Димитров Стоилов – гр.София

164.Деница Валентинова Гатева – гр.Ловеч

165.Пламен Йорданов Дафинкичов – гр.Монтана

166.Весела Григорова Попова – гр.София

167.Калина Петрова Ризова – гр.София

168.Стефан Станчев Стефанов – гр.София

169.Силвия Валериева Галева – гр.София

170.Антон Димчев Стоичков – гр.София

171.Иван Георгиев Панкев – гр.Пазарджик

172.Десислава Добромирова Герчева – гр.Шумен

173.Милена Добромирова Герчева – гр.Шумен

174.Диана Стоянова Герчева – гр.Шумен

175.Александра Светлинова Чакърова – гр.Разград

176.Цветослава Цветанова Чакърова – гр.Разград

177.Светлин Стоянов Чакъров – гр.Разград

178.Мирослав Дионисиев Дионисиев – гр.Видин

179.Мартина Димова Митева – гр.Добрич

180.Мариана Иванова Костадинова – гр.Добрич

181.Георги Митев Димов – гр.Добрич

182.Веселин Георгиев Митев – гр.Добрич

183.Георги Веселинов Митев – гр.Добрич

184.Виолета Бориславова Иванова – гр.София

185.Христо Иванов Иванов – гр.София

186.Калия Атанасова Пачова – гр.София

187.Павлинка Христова Младенова – гр.София

188.Димитър Стаматов Тамахкяров – гр.Бургас

189.Радина Радославова Белчева – гр.Полски Тръмбеш

190.Христо Антонов Кукурузов – гр.Карлово

191.Виолина Любомирова Теофилова – гр.София

192.Николай Димитров Колев – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново

193.Стефан Касамаков – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново

194.Владимир Георгиев Вълчев – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново

195.Наташа Матеева Вълчева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново

196.Мая Вълчева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново

197.Ивайла Ивайлова Минчева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново

198.Радост Иванова Минчева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново

199.Румяна Пенчева Цонева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново

200.Атанаска Методиева Енева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново

201.Мартин Милев Дачев – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново

202.Красимир Кънчев – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново

203.Полина Кънчева – ТД“Трапезица 1902“ – гр.Велико Търново

204. Цоньо Коев – гр. Габрво

205. Даниел Григоров Илиев – ТД Узана – гр. Габрово

206. Десислава Бисерова – гр. Габрово

207. Йоан Даниел Илиев – гр. Габрово

208.Съби Христов – гр. Габрово

209. Александър Василев – гр. Пловдив

210. Кристиан Василев – гр. Пловдив

211. Адриана Чинчева – гр. Пловдив

212. Янко Динков – гр. София

213. Владимир Данев – гр. Габрово

214. Мария Цонева Коева – гр. Габрово

215. Мариела Събева – гр. Габрово

216. Мартин Мартинов Еланджиев – гр. София

217. Нина Еланджиева – гр. София

218.Емилия Стоименова Барбова – гр.Дупница

219.Симеон Георгиев Йорданов – гр.София

220.Олеса Викторовна Йорданова – гр.София

221.Елеонора Симеонова Йорданова – гр.София

222.Владислав Симеонов Йорданов – гр.София

223.Нонка Първанова Кръстева – гр.Перник

224.Тони Венков Кръстев – гр.Перник

225.Александър Александров Ишмериев – гр.Ямбол

226.Доброслава Димитрова Попова – гр.София

227.Павлина Василева Райчева – гр.София

228.Пенка Стойчева Иванова – гр.Пловдив

229.Сава Иванов Иванов – гр.Пловдив

230.Валентин Нестеров Василев – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна

231.Теодора Владимирова Тодорова – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна

232.Бранимир Пенчев Пенчев – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна

233.Деница Атанасова Атанасова – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора

234.Константин Неделчев Атанасов – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора

235.Георги Колев Колев – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора

236.Огнян Цветанов Велчев – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора

237.Станимира Стефанова Велчева – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора

238.Силвия Огнянова Велчева – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора

239.Николай Тодоров Колев – ТД“Сърнена гора“ – гр.Стара Загора

240.Венелин Николов Николов – гр.София

241.Марийка Кирилова Николова – гр.София

242.Елена Христова Иванова – ТД“Аида“ – гр.Хасково

243.Мария Петрова Краева – ТД“Аида“ – гр.Хасково

244.Ивания Радева Тянкова – ТД“Аида“ – гр.Хасково

245.Райка Иванова Радева – ТД“Аида“ – гр.Хасково

246.Иванка Господинова Стоева – ТД“Аида“ – гр.Хасково

247.Таня Атанасова Тодорова – ТД“Аида“ – гр.Хасково

248.Мария Ангелова Делчева – ТД“Аида“ – грХасково

249.Пепа Лалева Попова – гр.София

250.Адриан Боянов Попов – гр.София

251.Филипа Здравкова Цветкова – гр.Варна

252.Григор Ангелов Колев – гр.Варна

253.Адриан Ангелов Радулов – гр.София

254.Владимир Павлинов Вълчев – ТД“Стратеш“ – гр.Ловеч

255.Биляна Генова Вълчева – ТД“Стратеш“ – гр.Ловеч

256.Павлин Владимиров Вълчев – ТД“Стратеш“ – гр.Ловеч

257.Виолета Симеонова Милчева – ТД“Стратеш“ – гр.Ловеч

258.Найден Васков Найденов – гр.Тетевен

259.Йорданка Георгиева Балисендичийска – гр.Ихтиман

260.Валентин Василев Георгиев – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна

261.Ирена Радева Георгиева – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна

262.Василена Валентинова Георгиева – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна

263.Станимир Валентинов Георгиев – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна

264.Константин Людмилов Велев – ТД“Родни балкани“ – гр.Варна

265.Гергана Драгомирова Пейкова – гр.София

266.Ана Драгомирова Пейкова – гр.София

267.Михаела Драгомирова Пейкова – гр.София

268.Райчо Петров Петров – гр.София

269.Стилиян Величков Стефанов – ТД“Приста“ – гр.Русе

270.Венцислав Веселинов Мирчев – гр.Тутракан

271.Виктория Александър Димитров – ТД”Шипка“ – гр.Пловдив

272.Магдалена Атанасова Пушкарева – ТД“Шипка“ – гр.Пловдив

273.Георги Алесандров Пушкарев –ТД“Шипка“ – гр.Пловдив

274.Ивета Димитрова Апостолова – ТД“Шипка“ – гр.Пловдив

275.Мариана Желева Павлова – ТД“Шипка“ – гр.Пловдив

276.Вангелия Георгиева Иванова – ТД“Шипка“ – гр.Пловдив

277.Иван Пейчев Генов – ТД“Средногорец“ – гр.Чирпан

278.Тодорка Кирчева Бонева – ТД“Средногорец“ – гр.Чирпан

279.Виолета Колева Колева – ТД“Средногорец“ – гр.Чирпан

280.Нецко Колев Колев – ТД“Средногорец“ – гр.Чирпан

281.Златина Иванова Колева – ТД“Средногорец“ – гр.Чирпан

282.Ангел Георгиев Колев – ТД“Средногориц“ – гр.Чирпан

283.Николай Димитров Стойменов – ТД“Осогово“ – гр.Кюстендил

284.Димитър Димитров Петров – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас

285.Иван Христов Тодоров – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас

286.Андрей Манолов Манолов – ТД“Ален мак“ – гр.Поморие

287.Димо Георгиев Димов – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас

288.Пенка Станкова Димова – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас

289.Гергана Колева Христова – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас

290.Петя Петрова Петрова – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас

291.Димо Желязков Халачев – ТД“Ален мак“ – гр.Бургас

292.Петър Цонков Симов – гр. София

293.Десислава Руменова Симова – гр. София

294.Галина Любомирова Кирова – гр. София

295.Крум Георгиев Костадинов – гр. София

296.Николета Иванова Младенова – гр. София

297.Татяна Трайчева Станчева – гр. София

298.Асен Златев Ангелов – гр. София

299.Цветанка Кръстева Вангелова -  гр.София

300.Елена Кирилова Вангелова – гр.София

301.Христина Кирилова Вангелова – гр.София

302.Кирил Кирилов Вангелов – гр.София

303.Александър Благоев Натов – гр.Пазарджик

304.Веселина Благоева Натова – гр.Пазарджик

305.Росен Недялков Желязков – гр.Бургас

306. Елеонора Стоянова - гр. Шумен ТД "Мадарски конник"

 

Движението е създадено през 1966 г. по инициатива на Българския туристически съюз. Основната му идея  е всеки турист да се запознае с най-хубавите и най-свидните за всеки българин планини, природни и исторически забележителности, музеи и паметници. Началото е поставено на Черни връх в планината Витоша. Още през следващата година през месец юли, на връх Мусала, първите призьори получават златните си значки. Днес в страната има над 8900 души носители на златни значки.

Движението се ръководи от Национален организационен комитет, в който са включени представители на всички институции, ведомства и организации, имащи отношение към движението.
През 2003 г. БТС съвместно с министъра на младежта и спорта Васил Иванов - Лучано  възроди движението “Опознай България – 100 национални туристически обекта”. Актуализиран бе списъкът на обектите, отпечатани бяха нови книжки, като старите продължават да са валидни. Националното движение не е прекъсвало през последните 13 години, макар и с 10 пъти по-малко на брой участници. От възстановяването на движението през 2003 г. до днес са се включили близо 80 хиляди нови участници. Отличията на движението “100 национални туристически обекта” са бронзова, сребърна и златна значка, придружена от грамота. Значките се дават на три етапа. При посещение на 25 обекта се връчва бронзова значка, а при 50 – сребърна. При посещение на стоте обекта се връчва златна значка. Всички носители на значки имат право на участие в ежегодната томбола с предметни награди, екскурзионни летувания, екскурзия в чужбина и др. Значките се връчват в Централния съвет на Българския туристически съюз, който се намира в сградата на Министерството на младежта и спорта. Книжки и карти могат да се закупят от БТС, Информационния център на БТС, туристическите дружества в страната, както и от почти всички обекти, включени в движението.

НД “Опознай България - 100 НТО” е една от най-престижните инициатива на БТС. То е най-популярното обществено движение и е емблематично за съюза, без аналог е не само у нас, но и в света. Досега милиони хора са се докоснали до многовековната богата история на България и до нейната неповторима природа. Има участници не само от България, но и от Германия, Русия, Франция, Дания, САЩ, Сърбия, Украйна. Уникалността на движението е в това, че то е многопластово, обхваща не само исторически, но и културни, природни и археологически забележителности. Към вече утвърдените обекти се включват нови, с което се дава възможност на участниците да имат по-голям избор при посещаване на забележителностите в страната ни.

100 НТО - Обекти

Банско

Пирин

с.Добърско

Мелник

Петрич

Благоевград

Сандански

Гоце Делчев

Несебър

Поморие

Обект номер:
Музей на солта

Бургас

Малко Търново

Созопол

Царево

Варна

Девня

Велико Търново

Обект номер:
11
Царевец
Обект номер:
11
Арбанаси

Свищов

Елена

Смолян

Обект номер:
83а
Планетариум

с.Момчиловци

Обект номер:
83б
с. Момчиловци

Родопи

Пампорово

Обект номер:
84а
връх Снежанка – Пампорово

Златоград

с.Широка Лъка

Мадан

Видин

Белоградчик

Враца

Мездра

Козлодуй

Габрово

с.Боженци

Трявна

Дряново

Добрич

Балчик

Каварна

Нос Калиакра

Кърджали

Кюстендил

с.Стоб

Ловеч

Луковит

с.Деветаки

Троян

Тетевен

с.Брестница

Берковица

Чипровци

Пазарджик

Панагюрище

Пещера

Батак

Велинград

Брацигово

Трън

Перник

Плевен

Пловдив

Перущица

Сопот

Обект номер:
43
Сопот – Женски метох

Карлово

Калофер

Асеновград

с.Бачково

с.Кръстевич

с.Старосел

Хисаря

Клисура

Разград

Исперих

Русе

Бяла

Силистра

с.Сребърна

Тутракан

Сливен

Котел

с.Жеравна

Нова Загора

София

Етрополе

Копривщица

с.Осеновлаг

Самоков

с.Белчин

Обект номер:
79а
с. Белчин - "Цари Мали Град"

Ботевград

Чирпан

с.Златна ливада

Стара Загора

Казанлък

Шипка

Търговище

Хасково

с.Мезек

Ивайловград

с.Александрово

Димитровград

Шумен

Обект номер:
95
Шумен – Томбул джамия

Плиска

с.Мадара

Велики Преслав

Ямбол

Елхово

Btsbg.org © 2018 All rights reserved